نشست مسئولان و مدیران موسسه نورالیقین

1.نشست تخصصی مسئولان – سال های 79  ـ 83

«وَ أَمْرُهُمْ‏ شُورى‏ بَيْنَهُم‏؛ و کارشان را به مشورت یکدیگر انجام می دهند». (شوری / 38)

با توجه به اهمیت مشورت و نظرخواهی و استفاده از افکار و اندیشه‌های دیگران در جهت رشد و شکوفایی استعدادها سرکار خانم آل مرتضی از همان سال‌های ابتدایی برای شناخت نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکارهای بهتر در برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی تصمیم به برگزاری هم‌اندیشی مسئولان و افراد کلاس‌ها نمودند. 

در این مراسم که در منزل خانم آل مرتضی برگزار می‌شد به بررسی مشکلات فضای آموزشی کلاس‌ها ـ هزینه‌ها و کافی نبودن تعداد مربیان ـ راهکارهایی برای بهبود کمیت و کفیت کلاس‌ها و … پرداخته می‌شد. همچنین برنامه‌های متنوعی مانند تلاوت قرآن، سرود، نمایش، تواشیح، سخنرانی، دکلمه را شامل می‌شد.

اهداف کلی نشست:1ـ مشورت و تبادل نظر 2ـ بررسی نقاط ضعف و قوت ارائه راهکار 3ـ آشنایی با سایر فعالان قرآنی 4ـ تقدیر از مسئولان برتر.

نشست تخصصی مسئولان موسسه علمی فرهنگی نورالیقین در دفتر مرکزی موسسه نورالیقین

2.نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین – سال های 84  ـ 87

مشورت پویشی است که به انسان کمک می‌کند تا با استفاده از آراء و اندیشه‌ها و دیدگاههای مختلف توانایی‌ها و استعدادهای خود و دیگران را بشناسد و از فرصت‌ها بهتر استفاده کند.

مؤسسه نورالیقین این اصل مهم را در نظر داشته است و هر ساله در مؤسسه از آغازین روزهای ولایت و امامت امام عصر هم‌اندیشی مسئولین و مدیران و فعالان مؤسسه را برگزار می‌نماید. 

برای حصول نتیجه بهتر جای یک فراخوان عمومی در کل شعب، نظرات و پیشنهادات و انتقادات قرآن‌پژوهان در جهت بررسی نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکارهای بهتر گردآوری شده و در جلسه هم‌اندیشی مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد و تصمیم نهایی برای پربارتر شدن برنامه‌های مؤسسه اتخاذ می‌شود. آغاز این هم‌اندیشی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید مزین گردیده، سپس با برنامه‌های چون تواشیح، سخنرانی و ارائه پیشنهادات توسط شرکت کنندگان  ادامه می‌یابد. در پایان با اهدا جوایز از مسئولان و مدیران و فعالان برتر تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

در سال 87 با توجه به افزایش تعداد مسئولان و مربیان این گردهمایی به نشست مسئولان و مدیران منحصر شد این نشست در سطح وسیع‌تر و با برنامه‌های متنوع با دعوت اساتید و مدیران دیگر مؤسسات قرآنی در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد. 

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی ـ سال 1387

3.نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین – سال های 88  ـ 89

                     این خردها چون مصابیح انور است                             بیست مصباح از یکی روشن‌تر است

مشورت گلچین کردن اندیشه‌های دیگران برای پیشبرد بهتر کارهاست؛ در مؤسسه نورالیقین با توجه به این اصل مهم هر ساله در آغاز روزهای ولایت امام عصر(عج الله) نشست تخصصی مسئولان برگزار می‌شود.

در این مراسم نقاط ضعف و قوت برنامه‌ها در یک برهه زمانی یک ساله بررسی می‌شود و ضمن ارائه راهکار توسط مسئولین دورنمای آنچه در یک سال در پیشرو اجرا خواهد شد، ترسیم می‌شود و در پایان مراسم با تقدیر از فعالان برتر موسسه جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.

این نشست تخصصی در سال‌های 88 ـ 89 با حضور  مدیران و مسئولان مؤسسه و با دعوت از اساتید و مدیران مؤسسات قرآنی در سازمان تیلیغات برگزار شد.

 نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی سال 1389

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی سال 1389

4.نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین – سال های 90 تا 95

بسیاری از مشکلات و نیازهای انسان با تبادل نظر و همفکری و همکاری با دیگران مرتفع می‌شود. سهیم کردن افراد با هر سلیقه، نگاه و تخصص در امور از اصول اولیه مشارکت است که مؤسسه نورالیقین نیز این اصل مهم را مدنظر داشته و به منظور هم‌اندیشی و استفاده از افکار و عقاید مدیران و مسئولان مؤسسه، هرساله در آغازین روزهای ولایت و امامت امام عصر(عج الله) نشست تخصصی مسئولان را برگزار می‌نماید.

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی سال 1395

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی سال 1395

انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای حاضران در نشست مسئولان – سالن کوثر  سازمان تبلیغات اسلامی  سال 1395

انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای حاضران در نشست مسئولان – سالن کوثر  سازمان تبلیغات اسلامی  سال 1395

برای حصول نتیجه بهتر طی یک فراخوان عمومی در کل شعب نظرات، پیشنهادات و انتقادات قرآن‌پژوهان اخذ می‌گردد تا پس از بررسی و دسته‌بندی در جلسه نشست به بحث و تبادل نظر گذاشته ‌شود.

در روز نشست استاد آل مرتضی پس از ایراد سخنرانی اهداف کلی نشست را  بیان می‌فرمایند. سپس حاضران انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای خود را مطرح کرده و با هم به شور و تبادل نظر می‌پردازند و در نهایت از این بحث و گفتگو یک نتیجه‌گیری کلی به عمل آمده تا برای پیشبرد هرچه بیشتر اهداف مؤسسه از آن بهره‌برداری گردد.

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در ساختمان مرکزی موسسه ـ سال 1393

نشست مدیران، مسئولان و اساتید مؤسسه نورالیقین در گلزار شهداء ـ سال 1391 

موسسه نورالیقین

مرکز تخصصی تفسیروعلوم قرآنی