موسسه نورالیقین با بیش از 50 شعبه در سطح شهر قم، حومه و سایر استان‌ها و با بیش از 1000 قرآن‌پژوه، از سال 1378 تا کنون در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی، مجازی و فنی فعالیت می‌کند. این موسسه در قالب 7 واحد تفسیر، حفظ، احکام، تجوید، نهج البلاغه، صرف‌ونحو، سبک زندگی اسلامی و از طریق دو روش حضوری و مجازی به ارائه خدمات آموزشی خود ادامه می‌دهد و با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی، سعی در گسترش دانش قرآنی و ارتقاء بنیه اعتقادی بانوان در جامعه دارد.
این موسسه هم اکنون در حال برگزاری دو طرح تفسیری جامع رضوان و جامع مشکات است:
– طرح تفسیری جامع رضوان شامل تفسیر کل قرآن‌کریم براساس تفاسیر المیزان، نمونه، نور و نسیم حیات ویژه عموم بانوان با حداقل سطح تحصیلات دیپلم و به دو صورت حضوری و مجازی از سال ۱۳۹۶ در حال برگزاری است. قرآن‌پژوهان علاوه بر تفسیر در طول طرح از آموزش‌های احکام، صرف‌ونحو، نهج‌البلاغه، تجوید و سبک‌زندگی اسلامی نیز بهره‌مند می‌گردند. این طرح هم اکنون به جزء شانزدهم قرآن کریم و سوره انبیاء رسیده است. کلاس‌های این طرح با تدریس استاد حسینی آل‌مرتضی و سایر مربیان به صورت دو روز در هفته در مکان موسسه نورالیقین و شبستان ابوطالب مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.
– طرح تفسیری جامع مشکات شامل تفسیر سوره نساء بر اساس تفاسیر الميزان، تسنیم، مجمع البيان به همراه تبیین و آموزش تخصصی اصطلاحات تفسیری، اصولی، منطقی، فلسفی، بلاغی، عرفانی، صرف و نحوی به دو صورت حضوری و مجازی ویژه مربیان، اساتید و سطوح تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و بالاتر (همچنین افراد مستعد) از سال ۱۳۹۶ در حال برگزاری است.
در این کلاس‌ها تدریس توسط استاد حسینی آل‌مرتضی و اساتید مجرب موسسه نورالیقین در جلسات هفتگی و به مدت ۲ ساعت تفسیر تخصصی و ۱ ساعت سایر دروس اعم از صرف و نحو، احکام، تجوید و نهج البلاغه تخصصی برگزار می‌گردد. از جمله ویژگی‌‎های این طرح شرح خط به خط تفاسیر به همراه تبیین و آموزش تخصصی و مفصل (دقیق و گسترده) اصطلاحات تفسیری، اصولی، منطقی، فلسفی، بلاغی، عرفانی، صرف و نحوی است. این طرح هم اکنون به اواسط سوره نساء رسیده است و تا کنون بیش از 120 اصطلاح تخصصی تدریس شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مؤسسه نورالیقین می‌باشد. نقل مطلب فقط با ذکر منبع جایز می‌باشد.