مفهوم قرائت

create امینی alarm 21 آبان 1395 remove_red_eye 2308 خواندن

قرآن به زبان و لهجه قریش که بهترین و فصیح ترین لهجه در میان لهجه های عرب بود نازل شد. اما قاریان قرآن که دارای لهجه های گوناگون بودند چه بسا در تلفظ یک کلمه آن را به لهجه خویش قرائت می کردند و همین امر به تدریج باعث اختلاف قرائت ها می شد. مثلا کلمه «نَستَعینُ» در بعضی از لهجه های عرب به «نِستَعینُ» تلفظ شده است.

گردآوری قرآن کریم

create امینی alarm 15 آبان 1395 remove_red_eye 2504 خواندن

با توجه به اینکه در آغاز رسالت پیامبراکرم (صلی الله علیه واله) ابزار نوشتاری و همپنین تعداد نویسندگان بسیار محدود بود، پیامبراکرم (صلی الله علیه و اله) مسلمین را تشویق می کردند تا قرآن را در سینه ها و ذهن های خود حفظ کنند که این افراد به «حفاظ» و «قراء» قرآن معروف شدند.

نزول قرآن

create امینی alarm 5 آبان 1395 remove_red_eye 2159 خواندن

قرآن مجموعه آیات و سوره هایی است که پیش از هجرت و پس از آن در مناسبت های مختلف و به طور پراکنده بر پیامبر نازل شده و سپس به صورت مجموعه کتاب درآمده است.

عدم تحریف پذیری قرآن

create امینی alarm 16 مهر 1395 remove_red_eye 2254 خواندن

قرآن به عنوان آخرین، کامل ترین و برترین کتاب آسمانی قوانین و دستوراتی را در بردارد که کاملاً مطابق فطرت و عقل بشر بوده و سعادت و کمال آدمی را در دنیا و آخرت به همراه دارد.

مقدمه تجوید

create امینی alarm 15 مهر 1395 remove_red_eye 2432 خواندن

سلام و درود بر آخرین فرستاده ی خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت پاک و مطهر او و سلام و درود بر صاحب عصر و زمان حضرت بقیه الله اعظم (علیه السلام)

سلام بر تمام پیروان راستین قرآن ، آنانی که پیوسته و بی کران در حال تعلیم و تعلم قرآنند و در اعتلای این کلام نورانی جان فرسایی میکنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به موسسه نورالیقین می باشد

نقل مطلب فقط با ذکر منبع جایز می باشد