برگزاری جشن بزرگ انقلاب (بهمن 1400)

create یا مهدی ادرکنی forum اضافه کردن دیدگاه جدید remove_red_eye 434 خواندن

بسم الله الرحمن الرحیم

مراسم جشن بزرگ انقلاب و گرامیداشت ماه حماسه و شکوه در موسسه نورالیقین

بخش نخست

 این مراسم روز یکشنبه (۲۴ بهمن) با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن استاد آل مرتضی در ادامه سلسله مباحث تفسیری طرح رضوان به تفسیر آیات سوره ابراهیم ع پرداختند. ایشان ضمن برشمردن تحولات دوران پس از رنسانس و اشاره به مبانی مکتب اومانیسم و فردگرایی، مکتب روح بخش اسلام را سبب تضمین سعادت بشر در همه ابعاد دانستند.
سپس به برکات انقلاب امام راحل(ره) اشاره نموده و ریشه موفقیتها و ثمرات انقلاب را خداباوری، مردم باوری و خودباوری امام خمینی رحمه الله علیه در بطن مکتب مبین اسلام دانستند.

20220213 085922

سپس برنامه گروه سرود نوجوانان انصارالحجه با نوای حماسی خود بر شور انقلابی این مراسم افزودند.

20220213 092810

در این مراسم همچنین از خانواده های معظم شهیدان دخانچی، طاری، خجسته راد و اسدپور و مزروعی و ... جهت حضور در این مراسم معنوی تقدیر به عمل آمد.

همچنین،لوح تقدیری به رسم یادبود از طرف استاد آل مرتضی به مادر شهید حسین دخانچی به عنوان مهمان ویژه این مراسم اهداء گردید و ایشان نیز نسخه ای از کتاب "تب ناتمام" را به یاد شهید بزرگوارشان به استاد آل مرتضی هدیه دادند.

20220213 095307

 

در ادامه اجرای دلنشین گروه همخوانی موسسه نورالیقین و مراسم مولودی خوانی معنویت این مجلس را مضاعف نمود.

 DSC1769

بخش دوم مراسم جشن بزرگ انقلاب با حضور خانواده های محترم شهدا و مهمانان ویژه

در ادامه برنامه های بخش نخست در این مراسم موسسه نورالیقین میزبان یکی از چهره های شاخص ولایی و انقلابی استان قم، "حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر عسگر دیرباز" ریاست محترم دانشگاه قم و نماینده فعلی مردم غیور آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، استاد حاذق حوزه و دانشگاه بود.

 DSC1784

ایشان در بخش هایی از سخنرانی خود ضمن اشاره به رشد و تعالی جایگاه زن پس از انقلاب اسلامی, توسعه ایفاء نقش سازنده بانوان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی را رسالت موسسات قرآنی و نهادهای متولی دانستند.

در پایان این برنامه حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر دیرباز، کتابی ارزشمند شامل دیدگاههای حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در خصوص نقش زنان به مدیریت موسسه تقدیم و نشر مضامین آنرا خواستار شدند.

 DSC1790

 

موسسه نورالیقین

مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به موسسه نورالیقین می باشد

نقل مطلب فقط با ذکر منبع جایز می باشد